5 destinácií, kam sa oplatí vycestovať na Veľkú noc
Z každého rožka-troška
27.01.2020
5 destinácií, kam sa oplatí vycestovať na Veľkú noc

Ak patríte medzi ľudí, ktorí na Veľkú noc nechcú sedieť doma a chcú niekde vycestovať, vybrali sme pre vás 5 destinácií, kde sa vám bude zaručene páčiť a ktoré môžete počas Veľkej noci s cestovnou kanceláriou PRIMA TRAVEL navštíviť.

Holandsko – krajina tulipánov, syrov a klopkajúcich drevákov s výstavou kvetov

Navštívite najúžasnejšiu kvetinovú záhradu Európy. Milovníci kvetov si prídu na svoje, čaká tu na vás sedem miliónov tulipánov, narcisov a hyacintov.

Pohladenie pre dušu a pastva pre oči, asi tak by sa dala charakterizovať výstava Keukenhof v mestečku Lisse, neďaleko Amsterdamu.

Bol by hriech vynechať plavbu po amsterdamských kanáloch, prípadne neochutnať vynikajúce holandské syry a skanzen Zaanse Schanse s veternými mlynmi, ktorých vrtule sa točia dodnes. V Amsterdame si dávajte pozor na bicykle, lebo tu vás na ceste zrazí skôr bicykel ako auto, keďže bicykle sú tu obľúbeným dopravným prostriedkom domácich. 😊 Zájazd do Holandska na 4 dni si môžete zakúpiť od 159 EUR.

Salzburg s plavbou po alpskom jazere Wolfgangsee

Ak by ste chceli niekde odskočiť na 2 dni, výborný nápad je vyraziť do jedného z najnavštevovanejších miest Rakúska do Salzburgu, Mozartovho mesta, kde môžete navštíviť nielen rodný dom Mozarta, ale aj krásne záhrady paláca Mirabell, námestia, kostoly a pamiatky. Atrakciou je tu celoročne otvorený vianočný obchod a milovníci sladkého nemôžu vynechať cukráreň, kde sa predávajú jediné pravé Mozartove gule, obľúbené čokoládové bonbóny, ktoré poznáte skôr v červenom balení, ale tie pravé sú zabalené v modrom obale.

Neďaleko Salzburgu sa nachádza aj zámok Hellbrunn, ktorého vodné hry sú vždy skvelou zábavou. Tento zájazd je síce len na 2 dni, ale čaká vás bohatý a pri tom nie náročný program. Nevynecháte ani návštevu jednej z najkrajších dediniek Rakúska – Hallstatt, odkiaľ sa vám nebude chcieť odísť a plavba po alpskom jazere bude pre vás relaxom a pôžitkom vychutnať si čaro krásnej rakúskej prírody. Zájazd so Salzburgu s plavbou po alpskom jazere Wolfgangsee si môžete zakúpiť na 2 dni len od 129 EUR.

Toskánsko a jeho vidiek

Ak patríte medzi milovníkov Talianska, určite budete chcieť prežiť zopár dní pod toskánskym slnkom, v kraji, ktorý určite poznáte z mnohých romantických filmov.

Hneď ako sa povie Toskánsko, mnohým sa vybavia toskánske kopce, vinice, pôvabné historických mestečká, umenie, móda a v neposlednom rade aj gastronómia a lahodné víno.

Navštívite nielen ohromujúcu Florenciu so slávnym mostom Ponte Vecchio , ktorý je obklopený starými farebnými domčekmi, ale aj pôvabné a veľmi ,,toskánske“ San Gimignano, mestečko Lucca s okrúhlym námestím, Sienu preslávenú konskými dostihmi Palio a fotku si môžete spraviť so šikmou vežou v Pise. Zájazd do Toskánska na 5 dní si môžete zakúpiť od 199 EUR.

Zámok Buchlovice, plavba Baťovým kanálom a Luhačovice

Ak sa vám nechce cestovať ďaleko, máme pre vás tip na krásny zájazd na 2 dni do susedných Čiech. Navštívite čarokrásny zámok Buchlovice, ktorý bol postavený z lásky.

Oddýchnete si pri plavbe loďou po Baťovom kanále, kde spoznáte kraj v okolí rieky Morava.

Taktiež zamierite do Vizovíc, ktoré sú rodiskom Bolka Polívku, ale zavítate aj do zámku vo Vizoviciach s bohato vyzdobeným interiérom. Nebude chýbať ani návšteva nevšednej atrakcie Kovozoo, ktorá je ojedinelá v celej Európe a navštívite aj najkrajšie kúpele v Čechách – Luhačovice. Zámok Buchlovice, plavba Baťovým kanálom a kúpele Luhačovice na 2 dni od 99 EUR.

Azúrová Francúzska riviéra

Navštívte elegantnú, šarmantnú a noblesnú Francúzsku riviéru, ktorá odjakživa patrila medzi miesta, ktoré milovala spoločenská smotánka. Spoznáte Monako, druhý najmenší štát na svete, ktoré je nielen daňovým rajom, ale aj rajom pre všetky nákupné maniačky, keďže tu všade narazíte na luxusné značkové obchody a muži sa môžu pokochať pohľadom na hriešne drahé autá a luxusné jachty.

Zavítate aj do Cannes, mesta filmových festivalov. V Nice pochopíte, prečo sa Francúzskej riviére mnohokrát hovorí azúrová, more tu má skutočne azúrovú farbu.

Neobídete ani slnečné St. Tropez, známe z mnohých filmov a čaká vás aj mestečko Port Grimmaund, mesto pastelových domčekov a kanálov, ktoré mnohí prezývajú ,,francúzske Benátky“. Zájazd na Francúzsku riviéru na 5 dní si môžete zakúpiť od 219 EUR.

Jana Bapcsányová

Tipy na zájazdy