Show s delfínmi, ZOO a romantické mestečko Norimberg. Tip na prázdninový výlet.
Nemecko
11.07.2019
Show s delfínmi, ZOO a romantické mestečko Norimberg. Tip na prázdninový výlet.

Aké by to boli letné prázdniny bez nezabudnuteľného prázdninového výletu ? Máme pre vás overený tip na super zájazd do Nemecka pre všetkých, ktorí milujú zvieratá a pekné mestečká. Nemecký Norimberg je na výlet pre malých a veľkých ako stvorený. Vyberte sa za hranice všedných dní a zažite niečo, čo bežne nezažijete.

Ohromí vás veľkolepá show delfínov, ktorú môžete vidieť aj viackrát za deň. Tieto krásne a milé tvory vás prekvapia a chytia za srdce.

Delfinárium je súčasťou ZOO, ktorá sa nachádza v lesoparku. ZOO je plná zelene, stromov a kvetov, krásne prostredie vás doslova láka k pekným prechádzkam.

Už len samotná prechádzka po parku je príjemným oddychovým zážitkom. Zvieratá  majú veľké výbehy a môžete ich sledovať aj v bezprostrednej blízkosti.

Nájdete tu nosorožce, žirafy, ťavy, levy, tigre, gorily a mnoho ďalších zvierat.

A čo naviac ? Niektoré zvieratká sú veľmi kamarátske a môžete ich aj pohladiť.

Pre deti sú tu pripravené detské ihriská s atrakciami na ktorých sa môžu vyšantiť. Ak vyhladnete, nemusíte sa obávať, pretože možností na občerstvenie je niekoľko a môžeme potvrdiť, že ceny sú celkom prijateľné. Hriechom by bolo nenavštíviť aj centrum Norimbergu s pekným a zachovalým historickým jadrom. A prečo má Norimberg prívlastok romantický ?

Málokto vie, že sa tu nachádza niekoľko kanálov ako v Benátkach a práve to robí mesto veľmi príťažlivým a fotogenickým. Norimberg právom patrí k najkrajším mestám Nemecka a zároveň je druhé najväčšie mesto Bavorska.

Upúta vás očarujúca architektúra, malebné budovy, mosty, fontány, hradby s vežami a baštami, hrad, kaviarničky a obchodíky s lákavými výkladmi. Môžete sa túlať uličkami a obdivovať pekné fasády domov.

Máte nejaké tajné želanie ? Hovorí sa, že práve v Norimbergu je jedna z fontán, ktorá plní tajné želania. A viete o tom, že sa tu nachádza Ulica ľudských práv a že prvou električkou neprepravovali ľudí, ale veľké sudy piva ? Čo sa týka gastronómie pochutiť si môžete aj na malých chutných norimberských klobáskach, ktoré sú doslova certifikovaným výrobkom a týmto pomenovaním sa označujú len tie, ktoré boli vyrobené priamo v meste podľa presnej receptúry.

S mestom sa neodmysliteľne spájajú aj voňavé norimberské perníčky. Norimberg zohral významnú úlohu aj v histórii, nie je možné nespomenúť Norimbergský proces a mnohé iné udalosti, ktoré sa tu odohrali, ale to je už ďalšia téma a všetko ostatné sa dozviete aj na našom zájazde do Norimbergu.

Takže ak máte chuť spraviť si nezabudnuteľný prázdninový výlet do Nemecka, môžete využiť ponuku od CK PRIMA TRAVEL a zakúpiť si zájazd Delfinárium a ZOO v Norimbergu len za 65 EUR. Zaručujeme vám, že zážitky budete mať z tohto krásneho miesta naozaj neskutočné.

Jana Bapcsányová

Tipy na zájazdy