Paríž pre každého člena rodiny
Francúzsko
08.04.2019
Paríž pre každého člena rodiny

Vyčariť úsmev každému v rodine
Rozmýšľate nad spoločnou rodinnou dovolenkou ? Radi by ste potešili každého člena rodiny ? Skúste spojiť príjemné s užitočným a vyberte si Paríž, ktorý ako máloktoré mesto ponúka vysokú koncentráciu historických pamiatok a múzeí, nádhernej prírody, zaujímavých atrakcií, či neodolateľných gastronomických zážitkov.

Vedzte, že sa na svoje vlastné oči presvedčíte, že toto všetko, ba omnoho viac zažijete v tejto metropole, ktorá dokonale naplní očakávania detí, rodičov aj starých rodičov.

Mesto disponuje krásnymi príležitosťami na spoločne strávený čas. Budete nadšení z miest, ktoré nemajú páru. Tu je skrátka všetko... všetko, po čom duša túži a čo si kto len predstaví. Neveríte ? Uveríte a vyskúšate si to na vlastnej koži.

Niekoľko „must have“ a niečo navyše
Už ste si poobzerali exponáty v Musée du Louvre, navštívili najvyššie prírodne položené miesto Sacré Coeur, ukázali deťom Sorbonne – kde by mohli študovať, poprechádzali sa po Luxemburských záhradách a zotrvali v tichosti v Notre Dame de Paris, no ešte v očiach svojich detí čítate otázku o skutočnej zábave a velikánskej radosti.


Prísľub zábavy sa bude konať na mieste, ktoré je pre mnohých, malých aj veľkých, úžasným lákadlom a najmä je o trochu bližšie ako za oceánom. Reč je o Disneyland Paris. Magické spojenie slov, ktoré funguje dokonale. Odštartuje predstavivosť detí aj dospelých, ktorí sa akoby šibnutím čarovného prútika vrátia do čias, keď boli deťmi. Walter Disney a jeho postavičky bavia všetkých na celom svete už od začiatku tridsiatych rokov minulého storočia a ich popularita je stále veľmi živá. Aj dnešné deti sú ohúrené príbehmi z dielne Walta Disneyho.Ako sa dopraviť z Paríža do parku Disneyland Paris
Stretnutie so svojimi obľúbenými hrdinami z rozprávok naplánujte na celý deň, aby ste stihli všetko a aby ste využili deň naplno. Viete, že tematické parky sú v podstate dva ? Pod názvom Disneyland Paris sa skrýva Parc Disneyland a Parc Walt Disney Studios. Z centra Paríža sa nachádza Disneyland Paris v asi 30 km vzdialenosti, viete sa tam dostať perfektne zvládnutou dopravou autobusmi Disneyland Paris Express alebo metrom a vlakmi RER po stanicu Marne-la-Vallée/ Chessy k stanici hneď vedľa vstupu do parkov, prípadne taxíkmi za priemernú cenu 80 €. Tiež sú k dispozícii autobusy Navette. Rovnako zo všetkých letísk - Roissy, Orly a Beauvais, sa dá dostať najmä busmi s názvom Magical Shuttle a už spomínanými druhmi dopravy, dokonca z letiska Charles de Gaulle (Aéroport CDG) aj rýchlovlakom TGV za 11 minút. A dobre tu funguje aj služba Uber, takže možností na transport je dosť a každý si môže vybrať to, čo mu najlepšie vyhovuje.Šťastie v očiach našich detí
Už z diaľky všetkých návštevníkov víta symbol Parku Disneyland - zámok Šípkovej Ruženky inšpirovaný historickým monumentom v Normandii vo Francúzsku, opátstvom Le Mont Saint Michel (jedna z najnavštevovanejších pamiatok vo Francúzsku, zapísaná vo svetovom dedičstve Unesco).

Okolo zámku Šípkovej Ruženky je situovaných päť tematických častí. Main Street USA tvorí úvodnú časť parku, Frontierland v štýle amerického Divokého západu nás prenesie do čias kovbojov a pištoľníkov. V Aventureland imitujúcom džunglu sa ocitneme vo svete Levieho kráľa a možno budeme odvážni ako Indian Jones, tiež sa ocitneme v strednom Oriente a možno narazíme na „lietajúce koberce“ a Aladinovu zázračnú lampu.

Fantasyland sa nám predstaví ako krajina rozprávok a príbehov, dovolí nám objavovať zázračnú Alicinu krajinu, svet Snehulienky a siedmich trpaslíkov alebo dreveného hrdinu Pinocchia, prípadne si polietame na slonoch.

Poslednou časťou je Discoveryland, kde je spojenie retro stavieb a futuristických stavieb. Je to aj miesto objavov a vízií do budúcna, vrátane letov do vesmíru. V každej časti sa nachádzajú desiatky rôznorodých atrakcií na zábavu malých aj veľkých návštevníkov. Jednou z najvychytenejších záležitostí je „osobné“ stretnutie s postavičkou Mickey Mouse a s jeho priateľmi.

Ak je pre Vás najvyššou métou vidieť šťastné oči Vašich detí, vyberte sa najprv do Fantasylandu, kde si so svojimi hrdinami nielen podajú ruku, ale aj spravia spoločné fotografie. „Ozajstný“ Myšiak Mickey je vždy pripravený na všetky zvedavé deti spolu s jeho kamarátkou Minnie, psom Pluto aj káčerom Donaldom, ktorí sa plne venujú deťom túžiacim najmä po tom, aby sa objali so svojím najväčším obľúbencom. Ktorý je ten Váš ? 

Neodmysliteľnou súčasťou života v parku sú perfektne prepracované predstavenia, promenády postavičiek, festivaly, sezónne predstavenia, nočné vystúpenia a ohňostroje. Ohromujúca atmosféra by sa dala nožom krájať.

V štúdiách Walta Disneyho (Walt Disney Studios) sa ponoríme do sveta filmu.
Zaujíma Vás ako vznikajú filmy, čo znamená animovaný svet a ako postavy z príbehov ožívajú ? Smelo do Waltových štúdií. Tu sa to všetko mieša až do podoby, kedy si príbeh vychutnáme v kine či v našej obývačke. Jedno dobrodružstvo za druhým nikomu nedovolí nudiť sa, alebo byť smutný. Celý koncept je dokonale prispôsobený na náročné európske publikum a aktuálne sa tu nachádza niekoľko zón: Front Lot ako vstupná časť do parku so štúdiom Studio 1, Toon Studio známe sochou myšiaka Mickeyho, ponorí návštevníkov do sveta animácií a filmu, súčasťou sú divadelné predstavenia s Mickeym Mousom a snáď sa konečne nájde aj Nemo, Toy Story Playland je priestor venovaný najmä Príbehu hračiek a jeho hrdinom a hlavne poslednej novinke z roku 2016 Ratatouille.

V Production Courtyard s námestím so sochou Walta Disneyho a s najznámejšou atrakciou voľného pádu v mrakodrape si vyskúšate svoju odvahu.

Tiež sa prejdete po Hollywood Boulevard, kde sa nachádza replika slávneho bulváru v Los Angeles. Backlot sekcia sa zameriava na špeciálne efekty a reštaurácie v americkom štýle. V prípade, že máte radi vyplavený adrenalín, neváhajte si užiť jazdu na autách, ktoré sa pohybujú podľa rytmu hudby alebo nasadnúť na bláznivé húsenicové dráhy. Krútenie hlavy takmer zaručené. Minulý rok bola oznámená výstavba troch nových sekcií zameraných na Snehovú kráľovnú, Star Wars a mediálnu skupinu Marvel, takže priestor na zábavu sa stále rozširuje na radosť všetkých návštevníkov.

130 ročná „dáma“Tour Eiffel a ďalšie dobrodružstvá

Ak ste si zakúpili náš poznávací zájazd Romantický Paríž, zámok vo Versailles a Disneyland, posledný deň Vaše dobrodružstvá pokračujú opäť v Paríži. Výstup do výšky na pešo alebo výťahom na 130 ročnú Eiffelovu vežu je zážitkom pre celú rodinu a pre niektorých nečakanou výzvou. Okno do sveta, ktorým možno vidieť v dobrom počasí až do diaľky 67 km je dominantou Paríža a určite toto miesto netreba vynechať. Najlepšie zábery elegantnej Tour Eiffel si však najskôr urobte zo záhrady pri Trocadére, ktorá sa nachádza na opačnom konci mosta cez Seinu.

Máte ešte dve hodinky času ? Vyšpičkujte zážitky svojich ratolestí do dokonalosti a doprajte im podmorský svet v európskej rarite Aquarium de Paris (Parížske akvárium), ktoré je len na skok priamo v záhrade. Akvárium vybudované v bývalom lome ešte v roku 1867, má rozlohu okolo 3500 m štvorcových a je najväčším umelým akváriom v Európe.

Žraločí tunel je veľkolepým zážitkom pre deti aj rodičov, obdivovať možno celkovo 38 žralokov, medzi nimi sa nachádza sedem rôznych druhov plávajúcich v 3 miliónoch litrov vody. V ďalších bazénoch uvidíte nádherné koraly a okolo 10 000 druhov zaujímavých rastlín. Unikátne európske akvárium v minulosti dokonca oslovilo aj Julesa Vernea, ktorý sa ním inšpiroval, keď písal svoj román Dvetisíc míľ pod hladinou mora. Inšpirujte sa aj Vy, staňte sa objaviteľmi, doprajte si zážitky ako cestovatelia, ponorte sa do sveta neobyčajných zákutí, ktoré sa ponúkajú v Paríži ako na dlani. Stačí si len dobre vybrať, aby spokojnosť z rodinnej dovolenky bola synonymom šťastia, dobrej nálady a krásne spoločne stráveného času všetkých členov rodiny. Do cestovania! 

Viera Ďurčaťová

Tipy na zájazdy