Jeden deň v Benátkach, druhý deň pri mori a nemusíte si brať dovolenku
Taliansko
07.04.2019
Jeden deň v Benátkach, druhý deň pri mori a nemusíte si brať dovolenku

Neexistuje snáď človek, ktorý by v lete netúžil ísť aspoň na jeden deň k moru, navštíviť nejaké romantické miesto a popritom si nezobrať v práci ani deň dovolenky. Myslíte si, že je to sen ? Nie, nie je, nakoľko existuje toto leto v kalendári čarovný dátum 4.7.-7.7.2019 ( štvrtok – nedeľa ), no a práve tu sa to začína. Vo štvrtok stihnete ísť do práce, večer môžete vyraziť do Talianska, na druhý deň v piatok je na Slovensku štátny sviatok a ďalšie dva dni sú víkend. Máte dve možnosti. Buď strávite tieto slnečné letné dni doma, alebo tá lepšia verzia - pôjdete na zájazd k moru a do Benátok s CK PRIMA TRAVEL.Oddych pri mori a Benátky ? To je tá správna kombinácia.

Čo všetko stihnete ? Možno sa to nezdá, ale veľmi veľa. Čaká vás celučičký deň pri mori v letovisku Lido di Jesolo, ktoré patrí k obľúbeným miestam Benátskej riviéry.

Ak máte radi dlhočizné pieskové pláže, budete na správnom mieste. Okúpete sa v mori, zrelaxujete, pobeháte zopár obchodíkov, plážových barov a na druhý deň pekne oddýchnutý a naraňajkovaný zamierite do romantických Benátok.

Ocitnete sa v okúzľujúcom meste na vode, v jednom z najkrajších miest sveta. Mesto romantických zákutí, mostov, kanálov, kostolov, nespočetných palácov a príbehov. Benátky sú rodiskom dobrodruha a najväčšieho stredovekého cestovateľa Marca Pola, rodiskom Antonia Vivaldiho a okrem množstva ďalších osobností nemôžem nespomenúť majstra v umení lásky a stelesneného zvodcu, legendu s menom Giacomo Casanova.Oplatí sa výlet do Benátok na jeden deň ? Samozrejme.

Ako strávite deň v Benátkach bude len na vás. Mesto si môžete pozrieť s našou sprievodkyňou, alebo sa vydať svojou vlastnou cestou. Uvidíte stredisko benátskeho života námestie sv. Marka, ktoré bolo označované Napoleonom za "najkrajší salón Európy".

Námestiu dominuje najpozoruhodnejšia stavebná pamiatka Bazilika San Marco a taktiež Kampanila, veža so zvonicou. Práve na veži predviedol svoj objav – ďalekohľad Galileo Galilei. Zhliadnete Dóžov palác, ktorý bol sídlom úradujúceho benátskeho dóžu. Určite vám do albumu nemôže chýbať fotka s mostom Ponte Rialto, predstavuje najdôležitejší symbol Benátok.

Rialto bol odjakživa obchodným centrom Benátok, na nábreží vykladali tovar cudzí obchodníci a ešte aj v dnešných dňoch je tu rialtský trh, ktorý je hlavným benátskym trhom. Ponuka na trhu je obrovská, lákať vás bude ovocie, zelenina a čerstvé morské plody.

Zážitkom pre vás môže byť aj jazda na gondole, odkiaľ sa vám naskytne pohľad na mesto z iného uhla. Dozviete sa, že získať licenciu na prevádzkovanie gondoly nie je vôbec jednoduché.

Ak chcete vidieť najslávnejšiu súkromnú stavbu v Benátkach zamierte si to k palácu Ca´d´Oro , ide o jeden z najkrajších gotických palácov v Benátkach. Preslávila ho predovšetkým fasáda, ktorá bola najprv pokrytá plátkovým zlatom, preto stavba získala aj meno "Zlatý dom". Zlato už síce medzitým vybledlo, ale Ca´d ´Oro má stále svôj pôvab.Desivé záhady Benátok

S Benátkami sa spája množstvo záhad, zaujímavostí a príbehov. Ešte vás upozorním, že ak ste poverčiví, určite neprejdite pomedzi dva stĺpy, ktoré sú na Piazzetta San Marco. Odmietajú pomedzi ne prejsť aj samotní Benátčania, v minulosti bývalo medzi nimi popravisko a domáci si myslia, že privolajú na seba nešťastie.

Ešte trošku strachu, ale viete ktoré miesto patrí v Benátkach medzi najdesivejšie? Či už sprievodcovia alebo ktokoľvek vám zaručene ukáže palác Ca´Dario pri Grand Canal. Rad nevysvetliteľných úmrtí, ktoré, ako sa zdá, postihli všetkých jeho majiteľov sa datuje od roku 1847, teda od času, keď bola táto stavba postavená.

Počuli ste o tom, že Benátky boli v minulosti aj miestom hriechu ? Počas 16. storočia tam pracovalo viac ako jedenásťtisíc prostitútok a bolo tu aj viac ako sto kasín, ktoré často slúžili ako verejné domy. Mesto je pretkané sieťou podzemných chodieb. Dámy z nevestincov cez podzemné chodby odprevadili svojich milencov, ak ich sem prišla hľadať ich manželka.Výlet loďou na najfarebnejší ostrov Burano

Ak budete chcieť, v rámci jedného dňa v Benátkach si stihnete pozrieť aj najfarebnejší ostrov v lagúne – Burano. Podľa legendy sa fasády domov natierali nápadnými farbami, aby rybári v hustej hmle našli cestu domov.

Ostrov je preslávený čipkami, s ktorými sa tiež spája ďalšia legenda o zamilovanom kapitánovi, ktorý na Burane nechal svoju vyvolenú. Ako jediný z posádky odolal pokušeniu a zostal svojej vyvolenej verný a more mu vyplavilo penovú korunu, ktorá sa v jeho rukách premenila v najjemnejšiu krajku - na svadobný závoj jeho milovanej snúbenice, ktorá naňho čakala na Burane.

Nechajte sa aj vy zlákať samotnými Benátkami, objavte jednoznačne jedno z najromantickejších miest sveta, užite si more, slnko a Taliansko. Zájazd Víkend pri mori s výletom do Benátok nechá vo Vás nezabudnuteľné zážitky, ktorá vo Vás zostanú navždy a ešte k tomu za super cenu - 129 EUR.

Jana Bapcsányová

Tipy na zájazdy