Miesta, ktoré musíte vidieť na Capri
Taliansko
08.02.2019
Miesta, ktoré musíte vidieť na Capri

Ostrov celebrít, boháčov, umelcov, básnikov a obľúbené miesto všetkých romantických duší. Capri je rajskou záhradou uprostred Tyrrhenského mora. Ostrov bol výletnou destináciou už v dobách rímskej republiky a aj dnes sem neustále prúdia jachty zo všetkých kútov sveta.  Hovorí sa, že ak raz Capri navštívite, budete sa sem chcieť zaručene vrátiť. Ten, kto to povedal, určite neklamal. Capri ma očarilo hneď na prvý pohľad. Mnoho ľudí sa pred návštevou Capri pýta, čo všetko môžu na ostrove vidieť, čo nevynechať a čo určite na tomto krásnom mieste navštíviť. Možností je neúrekom a samozrejme všetko záleží od dĺžky Vášho pobytu.

Miesta, ktoré musíte na Capri navštíviť:

Augustove záhrady s nádhernými výhľadmi

Malou oázou kľudu budú pre Vás na Capri Augustove záhrady plné kvetov, drevín a rôznych rastlín. Zo záhrad si spravíte úžasné fotografie, pretože sú tu nádherné výhľady na okolie a faraglioni, skaly vystupujúce do mora.

Záhrady dostali meno po slávnom rímskom cisárovi Augustovi, ale pôvodne sa volali Kruppove záhrady, pretože sa jednalo o záhrady, ktoré boli súčasťou sídla bohatého nemeckého výrobcu zbraní. Nedá mi nespomenúť ani hriešnu cestu, ktorú dal vystaviť pán Krupp, aby prepojil svoj luxusný hotel so zátokou, kde ktovila výskumná jachta.

Mnohí však tvrdia, že milionár podľa mnohých chodil skôr do neďalekej jaskyni, kde sa oddával  "zábave" s miestnou mládežou.  A keď sa tieto aférky prevalili na verejnosť, musel opustiť obľúbené Taliansko a krátko po tom spáchal samovraždu. Ako to v skutočnosti naozaj bolo, nikto nevie, nakoľko sa podozrenia nikdy nepotvrdili...

Námestie Piazza Umberto – elegantné a živé námestie plné obchodov, kaviarničiek. Prejde nim približne desaťtisíc ľudí za jeden deň.  Niekedy máte pocit, že všetky ulice vedú práve sem. Obchody na Capri Vám veľmi rýchlo vyprázdnia peňaženku, pretože je tu najväčšia koncentrácia luxusných značiek na štvorcový kilometer.

Modrá jaskyňa

V Modrej jaskyni bude pre Vás nevšedným zážitkom magické modré svetlo. Hovorí sa, že práve v tejto jaskyni vábili nymfy nešťastných námorníkov svojim spevom, aby ich zabili.

Pláž Marina Piccola

V prípade, že sa sa chcete okúpať v dokonale modrej morskej vode, alebo sa len-tak zrelaxovať na pláži a pozerať na úžasné skaly týčiace sa v mori, tak zbehnite na pláž Marina Piccola. Ďalšie miesto na kúpanie je napríklad Punta Carena a ďalšie iné - známe aj neznáme. 

Ak by ste mali viacej času, uniknite do výšin, do druhého mesta ostrova Anacapri, kde sa dostanete z Capri autobusom po ulici plnej serpentín. V prípade, že budete stáť na strane dverí autobusu a máte strach z výšok, radšej si na chvíľku zatvorte oči, ale ak sa nebojíte, čaká na Vás úžasný výhľad na zráz.

Vila Jovis, Tibériova cisárska vila

Ak hľadáte božský pokoj od davov turistov, nájdete ho práve tu. K vile, ktorá je dnes už síce zrúcaninou, sa dostanete prudším výstupom, ale za Vašu námahu sa Vám naskytne prekrásny výhľad cez borovice na šíre more a nájdete tu hlavne božský pokoj od davov turistov.

Práve sem sa presťahoval z Ríma cisár Tibérius, o ktorom sa hovorí, že viedol zhýralý život a bol tyranským panovníkom. A práve tu, pri vile stál zamyslený cisár aj vo chvíli, keď v Jeruzaleme ukrižovali Krista.

Villa San Michele,  domov švédskeho spisovateľa Axela Muntheho  

Vilu postavil švédsky doktor Axel Munthe, ktorý miloval svoj dom a chcel, aby bol otvorený slnku, moru a vetru ako grécky chrám. K vile patrí aj nádherná záhrada, ktorá bude pre Vás potešením nielen pre oči, ale aj dušu.

Výhľad z Monte Solaro

Užite si  výhľad z najvyššieho bodu ostrova – z Monte Solaro. Ak by ste boli veľmi aktívny, môžete sa vydať hore aj pešo, ale lanovkou ste hore cca za 12 minút.

Z tohto miesta je možné vidieť Vezuv aj Neapolský záliv. Tento vrch sa vyznačuje bohatou faunou a rastie tu 900 druhov rastlín, ale ten výhľad - to je proste niečo, na čo nikdy nezabudnete.

Jana Bapcsányová

Tipy na zájazdy