Nina Čunderlíková

1 článok

Nina Čunderlíková

Volám sa Nina Čunderlíkova, ale skôr ma všetci v zahraničí poznajú ako Nina Cunderlik. Mojou prácou je turizmus a kultúra, od sprievodkyne, delegátky, manažérky až po kurátorku výstavy.

Z obyčajného hobby sa stalo nakoniec moje živobytie. Z môjho rodného mesta, malebnej Banskej Bystrice som pôsobila v Prahe, Paríži, Londýne, Agadire, Barcelone. Nakoniec sa mojimi domovskými krajinami stalo Taliansko a Grécko, Rím a ostrov Korfu, na ktorom momentálne žijem.

Baví ma spoznávanie a práca s ľuďmi. Niekedy dosť náročné, ale aspoň to nie je jednotvárne. Popri práci, keď mám čas, tak sa venujem svojim najbližším, môjmu psovi Shivovi, ktorý aj teraz sedí vedľa mňa a spolu píšeme tieto riadky, jazdeniu na koni pod gréckym jazdeckým klubom, fotografovaniu, móde, maľovaniu a študovaniu nových jazykov, návštevy múzeí či výstav.

Vynikajúce talianske cestoviny alebo grécky šalát určite nechýbajú na mojom stole. Vybrala som si dve krajiny antiky. A keby som si mala vybrať motto, tak určite spomedzi mnohých výrokov od milovaného Ernesta Hemingwaya, Coco Chanel, Alberta Einsteina či Antónia Gaudího, tak to bude samotný Cézar a to „VENI, VIDI, VICI.“ Samotný výrok symbolizuje aj moju tvrdohlavosť, aj vďaka ktorej robím to, čo robím.

ŠPECIALIZUJE SA NA

Grécko

Všetky články autora

Obľúbený ostrov cisárovnej Sissi

Obľúbený ostrov cisárovnej Sissi

Ostrov Korfu, známy aj ako ostrov cisárovnej Sissi, celým menom Elisabeth Eugénie Aurélie, ktorá prišla na ostrov po prvýkrát už v roku 1860 a následne na to sa tu v roku 1861 na ostrove liečila. Počas týchto dvoch období bola ubytovaná v paláci Mon repos na polostrove Kanoni a  vo vile Vrailla v Gastouri, kde si dala vystavať aj svoj zámok po tragickej... čítajte ďalej